AZ23C39-7
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
AZ23C39-7
Category : Discrete Semiconductor Products Diodes Zener Zener Diode Arrays
Product Status : Discontinued at Digi-Key
Voltage - Zener (Nom) (Vz) : 39 V
Mounting Type : Surface Mount
Package : Tape & Reel (TR)
Series : -
Impedance (Max) (Zzt) : 90 Ohms
Supplier Device Package : SOT-23-3
Mfr : Diodes Incorporated
Operating Temperature : -65°C ~ 150°C
Power - Max : 300 mW
Package / Case : TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Configuration : 1 Pair Common Anode
Tolerance : ±5%
Base Product Number : AZ23C39
Contact Now
Zener Diode Array 1 Pair Common Anode 39 V 300 mW ±5% SOT-23-3