APT2X30DQ120J
Product Categories
Beijing Silk Road Enterprise Management Services Co.,LTD
Trust Seal
Verified Supplier
Credit Check
Supplier Assessment
Contact Now
APT2X30DQ120J
  • 1
Product Category : Rectifiers
Mounting Style : Screw Mount
Minimum Operating Temperature : - 55 C
Recovery Time : 25 ns
Package / Case : SOT-227-4
Maximum Operating Temperature : + 175 C
Max Surge Current : 210 A
Vf - Forward Voltage : 2.6 V at 30 A
Vr - Reverse Voltage : 1.2 kV
Configuration : Dual
Type : Fast Recovery Rectifiers
If - Forward Current : 30 A